Czy mając problemy z tarczycą mogę mieć inne zaburzenia hormonalne?

Mam podejrzenie niedoczynności tarczycy. Czy mając problemy z tarczycą mogę mieć problemy z innymi hormonami np. męskimi z tego powodu? Czy to się ze sobą wiąże? Mam problem z włosami. Myślę, że jest to związane z tarczycą, bo jeszcze nie podjęłam leczenia, ale nie wiem na 100%. Proszę o poradę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zaburzenia gospodarki hormonalnej tarczycy mają wpływ na cały organizm, w tym również na inne hormony. Jednym z podstawowych objawów niedoczynności tarczycy są łamliwe włosy oraz ich nadmierne wypadanie, również sucha i szorstka skóra. Dlatego w razie rozpoznania niedoczynności tarczycy, należy w pierwszej kolejności wyrównać poziom hormonów i poobserwować, czy dolegliwości się wycofają.

Tutaj znajdzie Pan artykuł o interpretacji wyników hormonów tarczycy.

Serdecznie pozdrawiam!