Czy mam dalej stosować lek Setal?
Dzień dobry od 5 dni biorę setal MR 35mg dwa razy dziennie na nerwobóle w klatce piersiowej za każdym razem kiedy wezmę to około 3 godziny źle się czuje jestem zmęczony śpiący i mam jeszcze większe bóle w klatce piersiowej i raczej nie pomaga mi ten lek czy jest sens mimo to brać go żebym jeszcze sobie bardziej nie pogorszył . Proszę o odpowiedź. Dziękuję

MĘŻCZYZNA, 52 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
powinien Pan zadać to pytanie lekarzowi, który dany lek przepisał. Zna on Pańską historię medyczną oraz aktualny stan zdrowia, więc jego zdanie będzie w tym temacie kluczowe.
Producent leku Setal MR w ulotce dołączonej do opakowania informuje o możliwych działaniach niepożądanych wynikających z zażywania tego leku. Wśród najczęściej występujących dolegliwości wymienia on: bóle i zawroty głowy, biegunkę, bóle brzucha, nudności i niestrawności, świąd, pokrzywkę, wysypkę, a także astenię, która objawia się przewlekłym zmęczeniem, brakiem motywacji oraz obniżeniem samopoczucia.
Proszę więc koniecznie skonsultować swoje objawy z lekarzem prowadzącym, który podejmie decyzję o dalszym postępowaniu.
Inne pytania o lek Setal MR umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-setal-mr-moze-powodowac-bezsennosc,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-aspargin-nebilet-oraz-setal-mr-koliduja-z-alkoholem.