Czy mam dalej stosować lek Setal?

Dzień dobry od 5 dni biorę setal MR 35mg dwa razy dziennie na nerwobóle w klatce piersiowej za każdym razem kiedy wezmę to około 3 godziny źle się czuje jestem zmęczony śpiący i mam jeszcze większe bóle w klatce piersiowej i raczej nie pomaga mi ten lek czy jest sens mimo to brać go żebym jeszcze sobie bardziej nie pogorszył . Proszę o odpowiedź. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinien Pan zadać to pytanie lekarzowi, który dany lek przepisał. Zna on Pańską historię medyczną oraz aktualny stan zdrowia, więc jego zdanie będzie w tym temacie kluczowe.

Producent leku Setal MR w ulotce dołączonej do opakowania informuje o możliwych działaniach niepożądanych wynikających z zażywania tego leku. Wśród najczęściej występujących dolegliwości wymienia on: bóle i zawroty głowy, biegunkę, bóle brzucha, nudności i niestrawności, świąd, pokrzywkę, wysypkę, a także astenię, która objawia się przewlekłym zmęczeniem, brakiem motywacji oraz obniżeniem samopoczucia.

Proszę więc koniecznie skonsultować swoje objawy z lekarzem prowadzącym, który podejmie decyzję o dalszym postępowaniu.

Inne pytania o lek Setal MR umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-setal-mr-moze-powodowac-bezsennosc,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-aspargin-nebilet-oraz-setal-mr-koliduja-z-alkoholem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.