Czy mam dużą nadwagę? Proszę o radę

Witam, mam 17 lat i chciałam się dowiedzieć czy mam jeszcze dużą nadwagę - mianowicie ważę 63 kg przy 164 cm wzrostu, wiem że to jeszcze za dużo, no ale w porównaniu z wagą wcześniejszą (80 kg) no to spora różnica, jestem też ciekawa co mogłabym zrobić aby pozbyć się jeszcze tych kilku nadprogramowych kilogramów (chcę schudnąć jeszcze 8 kg). Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam,

Twoje BMI wynosi 23,4 i mieści się pomiędzy 50 a 85 centylem. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i mieści się w zakresie normy. Pamiętaj, że w odchudzaniu najważniejsze jest prawidłowe i zdrowe odżywianie. Zapomnij zatem o stosowaniu popularnych diet odchudzających, a zacznij dbać o zdrowy jadłospis. Pamiętaj o unikaniu tzw. bomb kalorycznych. Więcej informacji znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Dodatkowo powinnaś zacząć wykonywać ćwiczenia, ale nie tylko w domu. Staraj się spędzać weekendy na aktywnym wypoczynku, najlepiej na świeżym powietrzu. Na początek szybki spacer czy odśnieżanie przed domem wystarczy.

Dodaj do tego ćwiczenia na określone partie ciała. Na płaski brzuch polecam pływanie, które świetnie modeluje brzuch i całe ciało, a przy tym nie jest męczące. Zajrzyj na stronę http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia i ćwicz razem z nami.

Należy również pamiętać, że na efekty trzeba poczekać i będą widoczne tylko wtedy gdy ćwiczenia będą wykonywane regularnie (3 razy w tygodniu po minimum 30 minut).

Pozdrawiam.