Czy mam objawy odstawienne Zoloftu?

Dzień dobry ! Odstawiam lek Zoloft 50 mg zgodnie z poleceniem lekarza psychiatry. Odstawiam, czyli po stopniowym zmniejszaniu dawki przestałem przyjmować go w ogóle. Nie przyjmuje do od soboty 25 marca. Wczoraj w poniedziałek bolała mnie głowa. Dzisiaj we wtorek boli mnie głowa i kręci mi się w głowie i czuję lek i zmęczenie. Czy to normalne, czy może trzeba skonsultować to z lekarzem ? Wiem, że są to objawy odstawienne. Jak można sobie ulżyć ? I ile to moze trwać ? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

producent leku Zoloft w ulotce informuje, iż po przerwaniu leczenia często dochodzi do wystąpienia działań niepożądanych, nazywanych objawami odstawienia, co również Pan zaobserwował.

Objawy te najczęściej wykazują słabe albo umiarkowane nasilenie i pojawiają się w pierwszych dniach po zakończeniu kuracji. Zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu dwóch tygodni, choć u niektórych pacjentów objawy odstawienia mogą utrzymywać się dłużej – nawet przez kilka miesięcy.

Gdyby dolegliwości te utrzymywały się u Pana dłużej lub przybierały na sile, to można skonsultować się z psychiatrą, który zaleci dalsze postępowanie. Póki co można stosować ogólnodostępne środki przeciwbólowe.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-odstawic-lek-zoloft, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-odstawic-lek-zoloft, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-zoloftu-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.