Czy mam początki depresji?

Witam. Mam prawie 30lat i chyba popadam w depresje. Nie mam sil... wszystko zaczelo sie od choroby mojego taty. Zerwalam wtedy z nazeczonym ktory nie byl wsparciem, gdy po roku tata umarl zeszlismy sie i zaszlam w ciaze, stracilam prace wszystko w tym samym czasie. Pozamykalam sie wtedy i wmawialam sobie ze musze byc silna bo dziecko bo mamie musze pomocbo zostala sama. Ale teraz wstaje z lozka tylko dla dziecka, nic mnie nie cieszy, z partnerem jestem bo mamy dziecko tyle.Jak odnalesc szczescie

Witam serdecznie!
Dziękuję za przesłane pytanie. Proponowałabym, aby udała się Pani do lekarza psychiatry oraz psychologa, którzy przeprowadzą szczegółowy wywiad i dzięki temu będą mogli postawić właściwą diagnozę odnośnie Pani problemu. Jeśli Pani przewidywania odnośnie depresji potwierdzą się uzyska Pani od razu możliwość wsparcia i leczenia. Proszę pamiętać, że tylko w kontakcie bezpośrednim ze specjalistą możliwe jest stawianie diagnozy.
Zrobiła Pani już pierwszy krok pisząc tutaj, dlatego zachęcam, aby jednak zawalczyła Pani o siebie i umówiła się na wizytę u psychologia lub lekarza psychiatry.
Pozdrawiam

Dzień dobry!
To duże nagromadzenie sytuacji trudnych i kryzysowych w Pani życiu. Do tego mogły się nałożyć zmiany hormonalne związane z urodzeniem dziecka. Wymaga to wielu sił adaptacyjnych organizmu i nic dziwnego, że nastąpiło pogorszenie samopoczucia. Również, tak jak poprzednicy, zachęcam Panią do zajęcia się sobą, czyli udania się do specjalisty.