Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mam się jednak martwić tymi wynikami?

Mam 62 lata Około 10 lat temu byłam szczepiona Wzięłam dwie szczepionki. Dzisiaj odebrałam wyniki. Czy mam się niepokoić ? Antygen HBs 0,32<0,9 niereaktywny ? 0,9-1,0 niejednoznaczny ?
KOBIETA, 62 LAT 2 miesiące temu

Badania krwi - limfocyty

Limfocyty to komórki układu odpornościowego. Ich nadmiar i niedobór świadczy o tym, że w naszym organizmie dzieję się coś niedobrego. Pamiętajmy jednak, że ich ilość zależy m.in. od wieku. Więcej o badaniu i limfocytach opowie lek. Łukasz Kowalski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

antygen HBs to marker wirusowego zapalenia wątroby typu B – jego obecność we krwi można stwierdzić już po 3 tygodniach. Niemniej w Pani przypadku nic nie wskazuje na to, by były powody do obaw.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/wirusowe-zapalenie-watroby-typu-b-objawy-i-powiklania.

Antygen w wysokości 0,32 przy normie poniżej 0,9 oznaczającej niereaktywność, świadczy o braku przeciwciał wytwarzanych, gdy dochodzi do zakażenia.

By rozwiać wszelkie wątpliwości, sugeruję wizytę u lekarza, który zlecił badanie, zyska Pani pewność.

Więcej informacji na ten temat odnajdzie Pani w artykule dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hbs-antygen-charakterystyka-przygotowanie-do-badania-przebieg-badania-interpretacja-wynikow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy