Czy mam się jednak martwić tymi wynikami?

Mam 62 lata Około 10 lat temu byłam szczepiona Wzięłam dwie szczepionki. Dzisiaj odebrałam wyniki. Czy mam się niepokoić ? Antygen HBs 0,32<0,9 niereaktywny ? 0,9-1,0 niejednoznaczny ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

antygen HBs to marker wirusowego zapalenia wątroby typu B – jego obecność we krwi można stwierdzić już po 3 tygodniach. Niemniej w Pani przypadku nic nie wskazuje na to, by były powody do obaw.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/wirusowe-zapalenie-watroby-typu-b-objawy-i-powiklania.

Antygen w wysokości 0,32 przy normie poniżej 0,9 oznaczającej niereaktywność, świadczy o braku przeciwciał wytwarzanych, gdy dochodzi do zakażenia.

By rozwiać wszelkie wątpliwości, sugeruję wizytę u lekarza, który zlecił badanie, zyska Pani pewność.

Więcej informacji na ten temat odnajdzie Pani w artykule dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hbs-antygen-charakterystyka-przygotowanie-do-badania-przebieg-badania-interpretacja-wynikow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.