Czy mam się skonsultować wcześniej z okulistą?

Dzien dobry ,jestem juz 4 tygodnie po operacji na zacme oka prawego,i od dwoch tygodni pojawiły mi sie takie pajaczki w oku ,chmurka czyli męty i przy zgaszonym swietle po kreceniu głowa mam błyski w oku ,czy to cos jest niepokojacego? byłam na kontroli tydzien temu i niby wszystko w porzadku ,ale mnie to niepokoji, nastepna wizite mam za miesiac , Czy mam sie skonultowac wczesniej z okulistą?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy najczęściej nie są poważne, jednak z uwagi na fakt, że niedawno przeszła Pani operację na zaćmę, warto skonsultować się z okulistą, zwłaszcza jeśli te symptomy są uciążliwe.

Warto udać się na wcześniejszą kontrolę. Okulista może przeprowadzić badanie, aby określić, czy objawy są związane z operacją i czy wymagają dalszej interwencji.

W przypadku nagłych zmian, takich jak silne bóle oka, spadek widzenia, szybkie nasilenie objawów, należy natychmiast skontaktować się z okulistą lub udać się do najbliższego szpitala.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/usuniecie-zacmy

https://portal.abczdrowie.pl/operacja-usuniecia-zacmy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.