Czy mam zaburzenia dotyczące schizofrenii?

Dzień dobry. Opowiem coś co zepsuło mi życie. W szkole podstawowej grałem w piłkę w klubie , teraz jak sobie pomyślę o tym to trudno mi sobie przypomnieć jak te wszystkie lata okresu szkoły i i czasu poza szkołą. Mam 24 lata od 18 roku życia ten stan którego ciężko mi opisać tak jakby się narodził. Bodajże z 5 łapie doszła do szkoły w której chodziłem dziewczyną która miała koleżankę były one ode mnie wtedy młodsze o 3 lata. Jedna z nich chyba się że mnie zakochała i co przerwe na mnie patrzyła i się chowała przed mną. W gimnazjum dalej grałem w piłkę nożną w poważniejszym klubie. A wtedy stopień nauki zaczynał się być trudniejszy dla mnie i miałem problemy z przejściem do następnej klasy. W liceum było coś co mnie interesuje i ciekawi. Na lekcjach np. Na języku polskim którego po czasie zacząłem lubić podczas analizowania lektury dziady, gdy pani nauczyciel opowiadała nam ją o ja jakbym widział różne postacie z tej lektury. Znaczenie to wszystko na dla mnie bo możliwe że to wszystko co mi się przydarzyło to jakaś historia. Jakby nie było mam schizofrenie paranoidalna za co przepraszam. Moje pytanie brzmi tak. Czy w ten sposób przez te wszystkie lata narodziła się schizofrenia czy to inne zaburzenie. Proszę o pomoc ponieważ już nie mam sił żyć w nie pewności czy to schizofrenia.

Opisane przez Pana trudności i wątpliwości najlepiej skonsultować z lekarzem psychiatrą. Tylko po badaniu i rzetelnym wywiadzie będzie można postawić diagnozę dotyczącą zarówno choroby, jak i pochodzenia objawów i możliwości poradzenia sobie z nimi. Jeśli zatem rzeczywiście czuje się Pan niepewnie i ma wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, należy koniecznie podjąć zdecydowane kroki i zgłosić się do lekarza. Jest to najlepsza i najbardziej rzetelna droga w tej sytuacji do uzyskania poprawy.