Czy mam zrobić badanie w kierunku HPV?

Witam, mam pytanie odnośnie wirusa hpv. Miałem z koleżanką zbliżenie a mianowicie seks oralny. Ja byłem stroną bierną. Nuta całowałem się ani nie byłem strona aktywną. Tylko byłem pieszczony przez nią. Ostatnio wyszła jej dość kiepsko cytologia (cin 2,cin 3, hsil, cis) z tego co czytam może to być przez wirus hpv właśnie. Moje pytanie brzmi czy przez ten jeden kontakt oralny mogła mnie też zakazić? Jak duże jest ryzyko że mogła mnie zakazić przez tę sytuację? Czy w tym przypadku powinien wykonać testy dna hpv?

wcześniej. Badania można zrobić. Musza jednak być pobrane z wielu miejsc żeby wykluczyć zakażenie. Najlepiej żeby to zrobił lekarz, laborant, etc. Proponuje się obserwować. Wszystkie zmiany skórne w obrębie narządów sfotografować