Czy masturbacja jest w tej sytuacji bezpieczna?

Dzień dobry. Chciałem zapytać o korelację między seksem analnym, a antybiotykami. Przyjmuję obecnie antybiotyk Klabax ze względu na zapalenie płuc. Dwa dni temu masturbowałem się analnie z użyciem lubrykantu. Nie odczuwam żadnych objawów, natomiast zdałem sobie sprawę, że antybiotyk przecież niszczy mikroflorę jelitową. Czy seks analny lub masturbacja analna w tym przypadku może jakoś źle wpłynąć na jelita, jeżeli ten mikrobiom jest naruszony ze względu na branie antybiotyku?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry. Nie widzę powodów do niepokoju o mikrobion.

Jest inna wątpliwość: czy bliskość fizyczna z chorym na zapalenie płuc jest dla zdrowej Osoby bezpieczna? Uważam, że lepiej zachować ostrożność.

Pozdrawiam. JW, P-ń, 12/23