Po jakim czasie przejdzie przyzwyczajenie do masturbacji?

Witam. Mam problem odnośnie masturbacji. Miałem taki okres w którym masturbowałem się codziennie lecz staram sie teraz to ograniczac. Chciałbym zapytać po jakim czasie przejdzie przyzwyczajenie do masturbacji bo podczas stosunku nie czuje przyjemności :/

Dzień dobry.

"Przyzwyczajenie do masturbacji", jak je Pan nazwał, może ustąpić samoczynnie, jednak w niektórych przypadkach problem wymaga sięgnięcia po pomoc do specjalisty. Z Pana postu trudno wnioskować o rzeczywistych przyczynach braku przyjemności podczas seksu, dlatego proponowałbym konsultację seksuologiczną.

Pozdrawiam.