Czy brak orgazmu w czasie stosunku z partnerem może być spowodowany wcześniejszą masturbacją?

Witam. Mój problem polega na tym, że podczas seksu nie czuję nic w pochwie. Tzn czuję, że jest penis w środku, ale to znikome uczucie i tyle. Zero przyjemności. Mam 26 lat i męża, jesteśmy razem ponad 6 lat, kocham go więc nie chodzi tu o niego. Czy brak czucia może być spowodowany tym, że od zawsze masturbowałam się poprzez pieszczenie łechtaczki? I organizm jest tylko do takiej ''formy przyzwyczajony''? Ginekologicznie jest wszystko w porządku. Czy jest szansa, że kiedyś będę w końcu mogła normalnie uprawiać seks? Czy gdy przestane się masturbować to problem minie?

Dzień dobry,

Wydaje się, że opisany przez Panią problem, niezupełnie uznać można za faktyczny problem. Znaczna część kobiet bowiem osiąga orgazm poprzez drażnienie łechtaczki, a nie w wyniku penetracji pochwy. Co prawda, faktycznie, jak Pani pisze, masturbowanie się poprzez pieszczenie łechtaczki powoduje swoiste "przyzwyczajenie" do takiego sposobu uzyskiwania satysfakcji seksualnej, dodać trzeba jednak, że nie można tego sposobu uznać za nieprawidłowy czy nienaturalny.
Wobec powyższego, odpowiedź na Pani pytanie o to, czy będzie Pani w końcu mogła normalnie uprawiać seks, powinna brzmieć, że prawdopodobnie cały czas ma Pani taką możliwość i z możliwości tej Pani wciąż korzysta. Jeżeli zaś chodzi o uzyskanie satysfakcji podczas współżycia można powiedzieć, że niekiedy pary z podobnym "problemem" włączają praktyki masturbacyjne do współżycia (podczas penetracji pochwy partner może dodatkowo pobudzać Pani łechtaczkę, bądź może to Pani robić sama), lub współżyją w takich pozycjach, które sprzyjają równoczesnemu pobudzaniu pochwy i łechtaczki.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl