Czy masturbacja może mieć wpływ na brak wytrysku?

Witam mam 19 lat. Podczas zabaw z dziewczyną(pieszczoty oralne), mam wzwód, czuję podniecenie, ale nie mogę dojść do wytrsku. Masturbuję się od około 6 lat, robiłem to pare razy w tygodniu, lecz od 2 tygodni ograniczam do 1 razu bądź wgl. Czy masturbacja może mieć wpływ na brak wytrysku? Jeśli tak jak temu zaradzić?

Lek. Wojciech Zygmunt

Istnieje szansa, że nie jest pan wystarczająco wyluzowany przy partnerce. Inną możliwością jest występowanie stanu zapalnego żołędzi, który uniemożliwia panu osiągnięcie wystarczającej przyjemności podczas zbliżeń. Nie wykluczone są także bardziej zaawansowane czynniki psychogenne. Jeżeli problem będzie się utrzymywał to polecam wizytę u seksuologa. Pozdrawiam.