Czy mdłości to oznaka ciąży?

Witam ! Ostatnią miesiączkę miałam 5.03.3018r. cykl trwa 30 dni . Tydzień przed planowaną miesiączka zauważyłam na bieliźnie kilka kropli krwi i ból brzucha tak u dołu jakby bolały mnie jajniki naprzemian i ciągle miała bóle okresowe . A dzień przed miesiączką zaczęły się mdłości i trwają . Dodam , że z partnerem kochaliśmy się na 3 dni przed dniami płodnymi , bo akurat wyjeżdżał w delegacje . Staramy się od 3 lat i zastanawiam się czy tym razem mogło się udać . Pierwszy raz w życiu tak się czuje.

Lek. Michał Lenard

Mdłości są częstym objawem wczesnej ciąży, ale na ich podstawie nie można jej rozpoznać. Sugeruję wykonanie testu ciążowego (z moczu), a w razie dodatniego wyniku potwierdzenie go za pomocą badania b-HCG (z krwi). Pozdrawiam!