Czy mężczyzna może mieć taki typ sylwetki?

Dzień dobry , pytanie brzmi. Czy typ sylwetki gruszka jest typem prawidlowym dla mężczyzny (czy to naturalne) czy oznaka jakiegoś zaburzenia? I czy trening siłowy jest w stanie zmienić proporcje gruszki , powiedzmy w inny typ sylwetki męskiej.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w treści pytania pisze Pan, że ma wątpliwości co do swojego typu sylwetki. Zaobserwował Pan, że jest to gruszka. Ten typ sylwetki, charakteryzujący się węższymi ramionami i szerszymi biodrami, jest mniej typowy u mężczyzn, ale niekoniecznie oznacza zaburzenie. Warto zastanowić się czy w rodzinie część męska nie miała takiego rodzaju sylwetki. Bardzo często jest to kwestia genetyki i naturalnej dystrybucji tkanki tłuszczowej.

Niemniej jednak, w niektórych przypadkach, może być związana z hormonalnymi lub metabolicznymi zaburzeniami, takimi jak niski poziom testosteronu. Aby to sprawdzić, można wykonać badania hormonalne i skonsultować się z endokrynologiem.

Ponadto, jeśli chce Pan popracować samodzielnie nad wyglądem, to może warto zasięgnąć porady dietetyka w celu ustalenia diety oraz aktywności fizycznej, która pozwoli przebudować rozkład masy mięśniowej. Zachęcamy zatem do podjęcia odpowiedniego działania. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://uroda.abczdrowie.pl/typ-sylwetki

https://uroda.abczdrowie.pl/typ-sylwetki-kategoria https://relacje.abczdrowie.pl/proporcje-idealnego-mezczyzny/6956024969517568a

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.