Czy miesiączka kiedyś wróci?

Witam ! Od czerwca jestem na diecie . Ograniczyłam słodycze, słodkie napoje , jem dużo warzyw i owoców , pije dużo wody , ćwiczę i biegam - ogólnie staram sę prowadzić zdrowy tryb życia. Jednak moje miesiączkowanie stało się bardzo zróżnicowane (tzn. albo nie ma , albo jest nijakie 2x w miesiącu ). Nie wiem co o tym sądzić . Co powinnam w takiej sytuacji zrobić ? Dlaczego tak sie dzieje ? Czy to efekt złej diety ? Czy miesiączka wróci ? Mam pójść do ginekologa ? Bardzo proszę o rade

Proszę najpierw zwrócić się o pomoc do ginekologa, a następnie zmodyfikować codzienne menu.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com
http://dietetyka-medyczna.pl/

Witam serdecznie,
najprawdopodobniej zbyt mocno zredukowała Pani kaloryczność jadłospisu oraz nie dostracza Pani wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Układ hormonalny jest bardzo czyuły i reaguje na takie rzeczy.
Proszę udać się do ginekologa, ale przede wszystkim zmienić swoją dietę. Im szybciej Pani zareaguje tym lepiej. Proszę nie bagatelizować problemu.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk