Czy dieta redukcyjna ma sens?

Witam, Spotkałam się z "dietą redukcyjną" , w której jadłospis rozpisywał dietetyk. Należy ją stosować tylko 14 dni i składa się z 3 posiłków. Posiłki te zazwyczaj składając się z jajek, warzyw i mięsa. Dziennie wyznaczone jest ok. 600-100 kcal. Czy taka dieta ma jakiś cel albo na coś wpływa? Nie sądzę żeby ktoś mógł na niej schudnąć w tak krótkim czasie. Proszę o opinie specjalisty.

Można schudnąć na takiej diecie. Jednak na pewno rozleniwi ona metabolizm, gdyż dostarcza za mało kcal. Jest to dieta z wysokim ryzykiem efektu jo-jo, gdyż nie uczy zdrowych nawyków żywieniowych, czyli po powrocie do swojej normalnej diety zaczynamy tyć.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com
http://dietetyka-medyczna.pl/

Witam,
jak czytałam Pani pytanie to nie mogłam wyjść z podziwu, że "takie cuda" rozpisał dietetyk. Zdecydowanie odradzam tego typu "diet". Oczywiście przyjmując dziennie tak niewielką ilośc kcal mozna schudnąć ale efekty będą bardzo krótkotrwałe. Zapewne skończy sie to efektem jo-jo jak i nie poważniejszymi komplikacjami zdrowotnymi.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk