Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opalanie a cukrzyca

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może się opalać? Jak promieniowanie słoneczne wpływa na tę chorobę? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o zależności między opalaniem a cukrzycą.

Większość kobiet z cukrzycą ciążową nie musi przyjmować insuliny – wyrównany poziom cukru we krwi często można osiągnąć dzięki odpowiedniemu menu. A dieta cukrzycowa to po prostu zdrowa dieta, którą tak naprawdę powinna stosować każda przyszła mama. Zalecane są: produkty zbożowe, białkowe (chude mięso i wędliny, ryby, chudy nabiał), warzywa i tłuszcze roślinne, a niezalecane: tłuszcze zwierzęce (w tym tłusty nabiał) i węglowodany proste (cukier, słodycze, miód, przetworzone owoce). W przypadku cukrzycy ciążowej należy jeść sześć posiłków dziennie. Pamiętaj, że nie mogą one być obfite i że powinny być spożywane o stałych porach, aby przerwa między posiłkami nie była dłuższa niż 3–4 godziny.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com
http://dietetyka-medyczna.pl/

0

Dzień dobry,

wyniki po 1h i po 2h są zawyżone. Powinna Pani wdrożyć odpowiednią dietę ( najlepiej jeżeli skontaktuje się Pani z dietetykiem) i sugeruję kontakt z diabetologiem.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy