Czy cukrzyca wykryta u kobiety w ciąży jest szkodliwa dla dziecka?

Witam Jestem w 32 tc wykryto u mnie cukrzyce. Proszę mi powoedziec czy na 5 pomiarów w ciągu dnia cukru trafi się jeden ponad normę np. 160 czy to bardzo wpływa na moje dzieciątko? ? Robie co mogę żeby dietę dostosować ale czasami poprostu zdarza się. ..

Ilość kalorii dostarczanych z posiłkiem powinna być uzależniona od okresu ciąży, masy ciała ciężarnej i jej aktywności fizycznej . W czasie diety należy również pamiętać, aby zjadać posiłki o stałych porach. Najlepiej jeść codziennie 6-8 niedużych posiłków.

Cukrzyca wpływa na rozwój dziecka w momencie, gdy nie jest leczona. Pani się stara, bada i wykonuje pomiary, więc na pewno wszystko będzie dobrze i maluszek będzie piękny i zdrowy.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/