Czy można jeść słodycze przy cukrzycy ciążowej?

Witam mam cukrzycę ciążowa teraz moje cukry po posiłkach nie przekraczają 100mg czy czasem mogę sobie pozwolić na coś słodkiego?

Dzień dobry,

najlepiej zachowywać dietę o niskim indeksie glikemicznym. Jednakże jeżeli bardzo rzadko pojawi się u Pani ochota na coś słodkiego to proszę wybierać te zdrowsze słodycze typu ciastka owsiane.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Dieta cukrzycowa nie oznacza na szczęście całkowitej rezygnacji z cukrów, tylko mądre ich spożywanie. Bardzo ważna jest też odpowiednia dawka ruchu po posiłkach, pozwalająca spalić nadmiar węglowodanów. Podstawą leczenia jest zdrowy rozsądek i znajomość swojego organizmu. Pomiary glukozy po posiłkach pozwalają kontrolować, czy odżywiamy się i postępujemy właściwie.

Odrobina słodyczy i spacer brzmią całkiem dobrze. Jeśli pomiary glukozy po godzinie są prawidłowe, nie ma się czym przejmować i można sprawić sobie czasem trochę przyjemności.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/