Czy miesiączka pojawi się samoistnie?

Okres 14lipca. Następnie 18 sierpnia krwawienie podczas toalety i podczas penetracji palcem ( sprawdzanie przeze mnie) 6 testów z moczu z wynikiem negatywnym. I 30dni po stosunku beta HCG z krwi<0,2 . Czy można wykluczyć ciążę? Lekarz przepisał luteinę jednak nadal czekam na samoistna miesiączkę
KOBIETA, 33 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

biorąc pod uwagę 6 negatywnych testów ciążowych z moczu oraz ujemny wynik badania beta-HCG, które zostało wykonane po 30 dniach od zbliżenia, z pewnością można wykluczyć zapłodnienie.

Opóźnienie miesiączki ma więc najprawdopodobniej inną przyczynę niż ciąża. Na cykl miesiączkowy wpływa nie tylko stres czy zmiana sposobu odżywiania, ale brak okresu w terminie może być również związany z zaburzeniami hormonalnymi lub patologiami w obrębie układu rodnego. Proszę przyjąć luteinę, którą przepisał Pani lekarz, miesiączka powinna się pojawić. Jeśli się tak nie stanie, konieczna będzie kolejna wizyta.

Temat ten opisywaliśmy w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.