Czy mięśniaki dają hyperechogeniczny obszar ogniskowy?

Witam, oto opis z usg pochwowego. Wiem już że możliwości są cysta, mięsniak, i potocznie mówiąc rak. Macica anteversed o normalnej wielkości, o wymiarach 79 x 38 mm, z normalną ekotypową strukturą. Endometrium jest dobrze określone, o wymiarze około 9 mm. Prawy jajnik zawiera hyperechoiczny obszar ogniskowy 19 x 17 mm z wewnętrznymi echami. Wygląd może być zgodny z torbielą krwotoczną lub cofającym się ciałkiem żółtym. Oba jajniki wyglądają normalnie. Brak płynu widocznego w POD. Lekarz nie zgadza się z opinią, że to cysta. Wysłał mnie na powtórne usg, które mam dopiero za 3 tyg. Czy mam się spieszyć i pójść prywatnie? Mam jedno zasadnicze pytanie, jeśli to nie cysta, to czy mięsniaki dają taki obraz "hyperechoiczny obszar ogniskowy 19 x 17 mm z wewnętrznymi echami". Dziękuję za odpowiedź z góry, Anna

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne wyjaśnienie całej strażacki i sadze ze mieszak może dawać taki obraz rzadko konieczna jak się wydaje szybsza wizyta