Powiększająca się i zmniejszająca zmiana ogniskowa po zatruciu skażoną herbicydem żywnością

Uległem zatruciu skażoną herbicydem żywnością. W obrazach USG pokazywała się zmiana ogniskowa o wzmożonej echogeniczności, która okresie 9 w miesięcy powiększyła się bardzo szybko z 35 x 20 mm do dużego nieostro odgraniczonego obszaru o wym. 9 x 6 x 5,5 cm, a po kolejnym badaniu za miesiąc zmniejszyła się do 21 mm. Czy mógł to być obraz przesączającej się krwi do miąższu wątroby z uszkodzonego naczyniaka, a na koniec zmniejszenie się zmiany oznaczało zamknięcie naczynia (zakrzep?) naczyniaka?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w tej sytuacji konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzacym, który zestawi wyniki badań obrazowych ze stanem klinicznym. Pozdrawiam