Czy mije dolegliwości wskazują na problemy z jelitami?

Męzczyzna lat 23. Palący. 173 wzrostu waga aktualna 51 Witam mam pare dziwnych i troche niepokojących objawów dla mnie. Otoz pierwszy z nich to sporadyczne pobolewanie głowy w rożnych miejsach kazdego dnia, oczywiscie trwaja sekundy jak nie sekunde czasami i o roznym charakterze ( tępy, piekący jakby ktoś mi z odpaloną zapalniczka po mózgu jeździł) trają one od ok. 2/3 tyg. od tygodnia pojawiają się już codziennie. Wczesniej bylm u lekarza rodzinnego bo mialem krwawienia z nosa w pracy gdzie stwierzyl ze to zapalenie zatok dodam ze wczesniej juz mialem tylko ze wtedy nie moglem normalnie funkcjonowac przez bol zatok i glowy. Teraz tak nie ma.. czasem jedynie splywa mi troszeczke tej "flegmy" z zatok do gardła gdzie czasem specjalnie kaszle aby sie tego pozbyć. Innymi objawami są ciagłe wiatry i zbieranie sie ich w jelitach. Wczoraj wieczorem mialem bol brzucha przez to..od miesiaca pobolewa mnie czasem brzuch ale to jedynie przez nagromadzanie sie tych gazow.. Brzuch jest miekki i podczas nacisku w bolace miejsca ból sie nie nasila. Pobolewa mnie tez sporadycznie z prawej strony pod żebrami. Kolejny objaw to wyproznianie i wyglad stolca. pare dni temu mialem egzamin wiec wzialem dwa stoperany..pewnie przez mialem problemy z wyproznieniem sie przez dwa dni.. Udalo sie ale to po dluzszym posiedzeniu w toalecie. Czestosc oddawania stolca jest normalny od 1-2 razy taka jest norma u mnie . Zaniepokoił mnie tez wygląd stolca. Jest naprawde rozny..tak jak i kolor. Według skali Bristolskiej to raz miewam stolce wydluzone z pekneiciami na powierzchni..czyli typ 2.. raz smukły wezowaty lub olowkowaty stolec typ 4 a raz typ 5 zwlaszcza od paru dni teraz czyli smukle wezowate kawalki stolca raz gladkie raz jakby "podziurawione" Rowniez waga lekko mi sie znizyla wlasnie do 51 kg z 52/53 ( ta mi sie waha tak caly czas..mojego szybkiego metabolizmu nie da sie poskromic) takze spadlo mi przez pare tygodni 1kg-1,5kg. ale to moze tez byc przez ciezka prace fizyczna na wakacje. Moge miec obawy? Niektóre jak wyczytalem objawy moga sugerowac raka jelit ..chociaz sie tym nie sugeruje jak na razie.. lub nadwrazliwosc jelita grubego? Czy warto poczekac i stosowac jakeis domowe sposoby na te dolegliwosci czy mam sie udac do lekarza z tym? Prosze o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.