Czy miód działa wykrztuśnie?

Witam, jestem przeziebiona katar kaszel. Infekcja już mija alr wczoraj popołudniu wypiłam syrop z czosnku cytryny i miody ligowego i w nocy obudził mnie kaszel. Czy działa wykrztusnie i stąd kaszel bo w dzień jest ok. Czuję się ogólnie dobrze. Czytam że z jednej strony miód działa przeciwkaszlowo a z drugiej że silnie wykrztusnie. Więc jak jest ;-)

Dzień dobry
Miód ma wiele dobroczynnych działań dla organizmu. Jest doskonałym lekarstwem w odpowiednich dawkach. Zmniejsz ból gardła, działa napotnie,odkaża i działa wykrztuśne :)
Pozdrawiam
Ania Kuczkin