Czy mogą być spowodowane problemy z brzuchem u 20-latka?

Dzień Dobry, Od jakiś 4 dni mam problem z moim brzuchem, mianowicie mam dziwne uczucie nie jest to kłócie/ból etc.. jest to coś na styl "łaskotania wewnętrznego" występuje to różnie raz pod pępkiem raz nad. Nie występuje rano tylko po zjedzeniu konkretnego posiłku, np. dziś po zjedzeniu kebaba. Czym to może być spowodowane? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

owe łaskotanie w brzuchu może mieć wiele przyczyn. Wśród nich wymienić można problemy z układem pokarmowym, takie jak niestrawność. Nie bez powodu mówi się, że emocje mieszkają w brzuchu – tego typu objawy mogą bowiem pojawiać się również na skutek stresu lub emocji.

Wspomina Pan jednak, że uczucie to pojawia się głównie po spożyciu konkretnych posiłków. Proszę obserwować swój organizm. Być może eliminacja tych produktów sprawi, że problem zniknie. Kebab należy do dań typu fast food – nie jest więc zdrowy i polecany w codziennym jadłospisie. W pierwszej kolejności warto więc przyjrzeć się swojej diecie i spróbować wprowadzić pewne modyfikacje. Zbilansowane, zdrowe i różnorodne posiłki obfitujące w warzywa mogą okazać się skutecznym rozwiązaniem. Jeśli to nie pomoże, wówczas można rozważyć wizytę u dietetyka bądź gastroenterologa.

Pytania o uczucie łaskotania w brzuchu pojawiały się w naszym serwisie pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skolioza-a-laskotanie-w-obrebie-brzucha, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mrowienie-i-laskotanie-z-prawej-strony-brzucha.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.