Czy mogę brać Metypred na bolące gardło?

Czy moge brać ten lek?Bolące gardło, zatoki, węzły chłonne oraz duszności. I tak od 5 dni.Zdecydowalam się na wizytę domowa i lekarz stwierdził po jednym przebadaniu i zajrzeniu do jamy ustnej, że to najpewniej choroba wirusowa i wypisał mi metypred który mam brać przez 5 dni stopniowo schodząc z dawki. Początkowo 24 mg na dobę. Wzielam pierwsza dawkę dwoch tabletek jednak mam obawę przed zażywaniem ich, są to silne sterydy. Ja stosuje antykoncepcję i mam problemy z ciśnieniem.

Lek. Katarzyna Szymczak

To chyba jakieś nieporozumienie, tego leku nie stosuje się w leczeniu bólu gardła. Sugeruję ponowna wizytę u lekarza.
Pozdrawiam