Czy mogę być nadal w ciąży?

2 miesiące temu uprawiałam stosunek 5 dni po stosunku dostałam okres niestety był on spóźniony 4 dni, okres trwał 5 dni robiłam 3 testy ciążowe i 3 pokazały test negatywny w tym miesiącu dostałam okres dzień wcześniej i okres również trwał 5 dni lecz na początku był mniej obfity potem już był normalny czy mogę być nadal w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli w poprzednim miesiącu miała Pani miesiączkę, a test ciążowy trzykrotnie potwierdził, że nie jest Pani w ciąży, to Pani obawy są nieuzasadnione – spóźniająca się miesiączka nie jest oznaką zapłodnienia, lecz zaburzeń hormonalnych. To zjawisko może wystąpić zarówno u kobiet z chorobami endokrynologicznymi, takimi jak niedoczynność tarczycy lub guz przysadki, jak i u tych zupełnie zdrowych, dotychczas miesiączkujących regularnie.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie.

Natomiast miesiączka, o której Pani wspomina, nie nosi znamion nietypowej – również zaburzenia hormonalne mogą sprawiać, że okres pojawia się wcześniej lub jest mniej czy też bardziej obfity. Nie jest to w żaden sposób symptomatyczne dla ciąży, ale jeżeli tego rodzaju problemy z miesiączką będą się powtarzać, wówczas konieczne będzie umówienie się na wizytę do ginekologa.

Jeśli jest Pani zainteresowana, odsyłam do artykułu omawiającego najczęstsze, a także nietypowe symptomy ciąży: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.