Czy mogę być pewny szczepienia?

Witam. Podczas szczepienia drugą dawką szczepionką Pfizer po wyjęciu igły wyleciało mi sporo krwi. Pytanie mam czy to była sama krew czy może też szczepionką. Nie wiem czy mogę czuć się w pełni zaszczepiony?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

o swoich wątpliwościach należało porozmawiać bezpośrednio z osobą, która dokonywała całej procedury. Najprawdopodobniej jednak osoba ta miała już doświadczenie w wykonywaniu szczepień, więc powinno ono zostać wykonane poprawnie.

Po podaniu szczepionki zazwyczaj pojawiają się śladowe ilości krwi. Inaczej jest w przypadku osób cierpiących na zaburzenia krzepnięcia, które przyjmują leki wpływające na krzepliwość. W takiej sytuacji może dojść do krwawienia oraz pojawienia się siniaków.

Więcej na temat reakcji, jakie pojawiają się po szczepieniu na koronawirusa przeczytać można w jednym z naszych artykułów, który dostępny jest pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/szczepsieniepanikuj-reakcje-po-szczepieniu-jakie-jest-ryzyko-powiklan. Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.