Czy mogę być w ciąży czy to jakaś choroba?

Witam. W maju miesiączkę dostałam 02.05.2022r i trwała siedem dni. 6.05 w piąty dzień miesiączki doszło do stosunku bez zabezpieczenia. 10.05 dwa dni po okresie ponownie doszło do stosunku bez zabezpieczenia. W czerwcu miesiączka spóźniła mi się 6 dni, zrobiłam test ciążowy w południe, po wypiciu dużej ilości wody i wynik wyszedł negatywny. Miesiączki dostałam 8.06 która trwała zaledwie 3 dni co dziwne bo zawsze mam całe 7 dni. Teraz mamy 22.06 a ja od 1.5 tygodnia zmagam się z zapaleniem ponieważ w ogólnym badaniu moczu wyszły nabłonki płaskie dość liczne leukocyty 1, erytrocyty świeże 1, pasma śluzu pojedyncze, bakterie pojedyncze, kryształy szczawianu wapnia dość liczne. Reszta wszystko dobrze, pH 6,0, glukozy brak, ciężar właściwy 1.022 ketony brak, urobilinogenu w normie, bilirubina w normie, białko nieobecne azotyny brak, krew brak, leukocyty w normie. Pytanie jest takie, czy mogę być w ciąży czy to jakaś inna choroba?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w celu wykluczenia ciąży należałoby wykonać test ciążowy z moczu lub krwi, który dałby szybki i jasny wynik. Jeśli jednak nie współżyła Pani od tamtego czasu, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży, o czym świadczy negatywny test ciążowy wykonany na początku czerwca.

Opóźnienia w miesiączkowaniu mogą wynikać z różnych przyczyn – nie tylko ciąży. Na cykl miesiączkowy wpływają bowiem sytuacje stresowe, wzmożona aktywność fizyczna czy odchudzanie. Zaburzenia miesiączkowania mogą być efektem zaburzeń hormonalnych, dlatego warto udać się do ginekologa i wykonać podstawowe badania.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krotszy-okres-a-prawdopodobienstwo-ciazy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krotszy-okres-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.