Czy moje objawy mogą oznaczać ciążę?

2 miesiące temu okres spóźnia się 9dni, później okres prawidłowo. W obu przypadkach trwa 3-5 dni(zazwyczaj mam 7 dni).Są skrzepy krwi, ale jest mniej obfity.Wspolzycie bez zabezpieczenia ale sperma na zewnątrz. Dni raczej niepłodne.Od paru dni po 2miesiaczce lekkie mdłości, brzuch też większy. Boli też pęcherz. Stosuje lek urotrim. Mam też niedoczynność tarczycy. Czy mogę być w ciąży? Czy krótsze okresy i skrzepy krwi są mylne, czy mogę być dalej w ciąży?
KOBIETA, 34 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro po stosunku wystąpiły już dwie menstruacje, to raczej niemożliwe, by była Pani w ciąży. Charakterystyczne dla miesiączki skrzepy krwi są oznaką, że nie doszło do zapłodnienia.

Objawy, które Pani opisuje, a więc mdłości, powiększony obwód brzucha oraz dolegliwości bólowe pęcherza mogą wskazywać na wystąpienie infekcji lub stanu zapalnego. W takiej sytuacji warto zgłosić się do lekarza. Zachęcamy również do wykonania testu ciążowego, by ostatecznie wykluczyć ciążę.

Podobne pytania można znaleźć pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krotszy-okres-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krotszy-okres-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krotszy-okres-a-stres-i-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.