Czy mogę być w ciąży? Jakie jest prawdopodobieństwo?

Witam! Mam troje dzieci, ostatnie urodziłam 2 lata temu. Od ponad roku przyjmuje tabletki k*** bardzo regularnie. Odstawiłam je nie cały miesiąc temu gdyż mąż wyjechał a ja chcę założyć spiralę w tym czasie. Jednak od pewnego czasu mam objawy podobne jak w ciąży. Nudności, bolesność piersi, na dodatek z lewej piersi kiedy ścisnę wycieka kropelka czegoś co przypomina mleko. Boję się iść do lekarza i dowiedzieć się prawdy gdyż myśl o kolejnym dziecku przeraża mnie. Możliwe że jednak jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli po odstawieniu tabletek nie współżyłaś to ryzyko poczęcia jest niewielkie. W celu sprawdzenia czy jesteś w ciąży warto wykonać test ciążowy. W Twoim przypadku należy jednak skonsultować się także z lekarzem ginekologiem w celu ustalenia przyczyny wydobywania się wydzieliny z gruczołu piersiowego- ( nie jest to oznaką ciążą), warto wykonać dodatkowe badania ewentualnie USG piersi.
Pozdrawiam serdecznie!