Czy mogę być zakażona wirusem HPV?

Witam! Około miesiąc temu odbyłam stosunek z mężczyzną, który jak się okazało był zakażony wirusem HPV 6/11. Objawy, tj. kłykciny, umiejscowione były w jego przypadku w okolicach odbytu, dlatego nie zdawał sobie z tego sprawy. W klinice, w której się leczy powiedziano mu, że szanse na to, że się zaraziłam są minimalne, ja mimo wszystko chciałabym to sprawdzić, ale okazuje się, że nie bardzo jest jak.. Czy jedyne, co mogę zrobić to czekać na objawy fizyczne?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Niestety, jedyne commoże Pani zrobić to czekać. Jednak na pocieszenie warto oodać, że prawdopodobieństwo zakażenia byłomminimalne. Ponadto, każdy czlowiek, kilka razy w życiu zakaża się tym wirusem, ale nasz organizm w 90 procentach usuwa zakażenie w okresie 6 miesięcy, tak że nie dochodzindo pojawienia się objawów. Warto jednak zaszczepić się szczepionka na HPV aby wzmocnić ta reakcje.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy