Jak wygląda koblacja?

Koblacja jest bezbolesny zabieg, którego celem jest pozbycie się problemu chrapania. Jak on wygląda? Na ten temat wypowiada się dr Michał Michalik. laryngolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

pierwszym i najważniejszym krokiem powinna być wizyta u lekarza laryngologa, który obejrzy zmiany i na tej podstawie powie Pani coś więcej. Niestety nikt przez Internet nie jest w stanie wykluczyć poważnych zmian oraz zadecydować o ich usunięciu. Może to zrobić wyłącznie specjalista podczas wizyty lekarskiej, do czego zachęcamy.

Proszę nie bagatelizować problemu, zwłaszcza, że wspomina Pani o silnych dolegliwościach bólowych. Być może konieczne jest zastosowanie antybiotykoterapii, ale o tym zdecyduje już lekarz.

Pytania o czopy ropne pojawiały się już w naszym projekcie. Oto one wraz z odpowiedziami ekspertów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-czopy-ropne-w-gardle, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czopy-ropne-na-migdalach-u-doroslego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czopy-ropne-w-migdalkach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty