Czy mogę jeszcze jakoś pomóc dziadkowi?

Witam. Mój dziadek ma 76lat i nowotwór złośliwy niedrobnokomorkowy płuca Lewego oraz przerzuty do kości i kręgosłupa. Miał naswietlanie radiotrtapia paliatywna by usmierzyc ból pleców oraz nóg. Plecy i nogi nie bolą. Teraz ma czkawkę aż cały chodzi, nie może nic jeść, odrzuca go od jedzenia. Lekarz był dał kropelki na czkawkę ale nadal nic nie pomaga. Dodam też że dziadek ma zwidy, widzi rzeczy których nikt inny nie widzi. Czy można coś jeszcze zrobić? Proszę o odpowiedź...

przewlekła czkawka może wynikać z nacieku na nerw przeponowy, niestety. zaburzenia typu omamy wzrokowe/słuchowe mogą wynikać albo z zaawansowanego wieku i zmian degeneracyjnych w OUN albo z rozsianego procesu neo.