Czy mogę już starać się o ciążę?

Chce sie starać o ciążę. Z cytologi wyszła obfita candida albicans nie mam żadnych objawów typu serowate uplawy, świąd, wysypka. Sama byłam zdziwiona takim wynikiem. Dzwoniłam na teleporade zapisano mi krem izovag na 7 dni, clotrimazolum dopochwowy na 6dni i gynoflor na 12 dni. Czy sam izovag wystarczy i mogę zaprzestać dalszego leczenia? Właśnie kończę izovag a jutro już owulacja powinna być wg testow czy mogę się juz starać? Będę dalej jedynie brać probiotyk sanprobi super formula ponoć można go kontynuować w ciąży. Wg Internetu bezobjawowej candidy się nie leczy.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

faktycznie zazwyczaj lekarze potwierdzają, że w przypadku braku symptomów typowych dla infekcji grzybiczej nie ma potrzeby rozpoczynać leczenia.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat kandydozy pochwy odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/istotne-znaczenie-wykonania-badania-mykologicznego.

Skoro chce Pani starać się o ciążę, warto wdrożyć probiotyki ginekologiczne i wspomóc organizm dietą – bogatą właśnie w naturalne probiotyki i ubogą przy tym w węglowodany proste. Niewykluczone, że to wystarczy, by ograniczyć namnażanie się grzyba Candida albicans. Po upływie 3-4 tygodni warto ponownie wykonać badanie.

Zachęcam do zapoznania się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/badz-kwasna-i-kochaj-ile-chcesz.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.