Czy mogę łączyć ze sobą te dawki?

Lekarz przepisał mi większą dawkę leku Letrox z powodu nieprawidłowych wyników tarczycy z 50 na 75 czy mogę łączyć że sobą dawki tzn 50 25 czy mam przyjmować w jednej tabletce 75?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli lekarz zalecił zwiększenie dawki lewotyroksyny z 50 na 75 mg, to ważne, by zażyć ją jednorazowo. Zatem może Pani wziąć dwie tabletki w schemacie: 50+25 mg, jeśli takie ma Pani w domu, natomiast proszę pamiętać, by wziąć je jednocześnie. Po skończeniu opakowania sugeruję zakup leku w dawce przepisanej przez lekarza, by wykluczyć ryzyko pomyłki i zażycia innej dawki niż zalecona. Tutaj więcej szczegółów o zażywaniu hormonu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-leki-na-tarczyce-zapytalismy-specjalisy.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to odsyłam do artykułu na temat niedoczynności tarczycy i leczenia choroby naturalnymi metodami: https://portal.abczdrowie.pl/jak-naturalnie-leczyc-niedoczynnosc-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.