Czy mogę mieć inną chorobę niż padaczkę?

Witam jestem chora na epilepsję i dziwi mnie jedno ,otóż choruję od 16-stego roku życia obecnie mam 19 ,niedawno zapisałam się do nowego neurologa .Ataki miałam w wieku 16l 3 razy i w tym roku styczniu, ale to mniej ważne. Pytanie tyczy się czy to normalne przy tej chorobie ,że da się taką osobę "ocucić" wodą ,bo za każdym razem gdy miałam atak ,który się zaczynał lub był w połowie cucili mnie wodą (zawsze miałam lekkie drgawki bardziej rąk i cała sztywniałam z utratą przytomności ale pamiętam te ataki) ,budziłam się, normalnie się przerywał ,czy możliwe że to jest jakaś inna choroba? czy są również takie przypadki? .w rezonansie nie ma żadnych zmian a na eeg pokazuje jakąś nieprawidłowość. Skonsultuje się z moim neurologiem ale co szkodzi również zapytać się tutaj.

Witam! Napady padaczkowe lub padaczkopodobne napady czynnościowe są dość trudne w różnicowaniu, zresztą u tej samej osoby mogą pojawiać się napady typu grand mal i także nerwicowe. W różnicowaniu istotną rolę odgrywa wideo-eeg. Leczenie obu typów napadów różni się, więc prawidłowa diagnoza jest bardzo istotna. Powodzenia W. Łuczkowski.