Czy ten wynik EEG wskazuje na padaczkę?

Dzień Dobry 2 tygodnie temu dostałam ataku padaczki na eeg wyszło mi że na tym tle zarejestrowano we wszystkich okolicach okresowoz przewagą okolic czołowo skroniowych i stronie prawej rozsiane i rozsiane w seriach typowe i nietypowe fale ostre i ich zespoły z fala wolna i fale theta o amplitudzie 150 uv a fale alfa 9-11 Hz o amplitudzie do 40 UV z falami 7-8 Hz o podobnej amplitudzie czy to znaczy że mam padaczkę? Dodam że nie mogę mieć dzieci nie mam okresu i niektóre hotlrmony wyszły mi źle

Witam! EEG jest tylko badaniem dodatkowym. Napady drgawkowe mogą pojawiać się przy padaczce, ale są także napady czynnościowe, które patrząc z zewnątrz wyglądają identycznie jak padaczkowe a są nerwicowe. Wskazane wykonanie kolejnego badania najlepiej na innej aparaturze. Czasem do różnicowania potrzebne jest wideo-eeg. Czynnik emocjonalny także jest. Trzeba postawić prawidłowe rozpoznanie, gdyż leczenie w obu wariantach jest odmienne. Czasem jednak oba warianty występują razem. Powodzenia W. Łuczkowski.