Czy mogę mieć jeszcze szansę na normalne życie seksualne?

Mam problem z brakiem erekcji podczas próby stosunku, wcześniej byłem uzależniony od pornografii, obecnie 2 miesiące jestem od niej wolny, nie wiem czy czym może tkwić problem, ogólnie miałem podwyższone TSH oraz chodziłem do endokrynologa, ale nie z tym problemem, planuję zrobić badanie krwi na testosteron, nie wiem do jakiego specjalisty się z tym udać z tym problemem.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

diagnozowaniem oraz leczeniem zaburzeń erekcji zajmuje się lekarz posiadający specjalizację z urologii i to właśnie do niego może Pan udać się ze swoim problemem.

Ze względu na wcześniejsze uzależnienie od pornografii, które również może mieć znaczenie w tej sprawie, warto udać się także na konsultację do seksuologa, który zajmuje się leczeniem zaburzeń erekcji od strony psychologicznej.

Przyczyny zaburzeń erekcji zostały opisane w jednym z naszych artykułów, który znajdzie Pan pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-erekcji-podstawowe-przyczyny.

Do braku erekcji mogą również doprowadzić choroby opisane pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-erekcji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.