Jak leczyć te zaburzenia erekcji u 38-latka?

Witam. Mam już swoje lata 38 i mam problem. Każdy mój seks w życiu a nie było tego za dużo to stresująca sytuacja, brak pewności siebie. To, że wyjdzie stosunek seksualny są małe szanse. Choruję na wytrysk przed erekcją, niepełna erekcja uniemożliwiająca stosunek lub bardzo szybki wytrysk w kilka kiladzisiąt sekund. Czuje momentami bez dotykania a samymi myślami niekontrolowanie umiał bym dojść. Może to przez wieloletnią masturbacje. Jak sobie z tym poradzić?.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zachęcamy do wizyty u seksuologa. Specjalista ten zajmuje się leczeniem takich dolegliwości, jak: problemy z erekcją, przedwczesny wytrysk oraz uzależnienie od masturbacji.

Proszę pamiętać, że zaburzenia erekcji mogą być związane ze stresem, niską samooceną, niepowodzeniami w życiu seksualnym oraz brakiem pewności siebie, o którym Pan wspomina. Również wieloletnia masturbacja może mieć znaczenie w tej sprawie. O szczegółach najlepiej jednak porozmawiać z seksuologiem.

Temat przedwczesnego wytrysku został opisany w naszych artykułach. Zachęcamy do zaznajomienia się z tym tematem:

https://portal.abczdrowie.pl/przedwczesny-wytrysk,

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-przedwczesnego-wytrysku,

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-przedwczesnego-wytrysku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.