Czy mogę mieć już pierwsze objawy ciąży?

Witam z partnerem staramy się o dziecko , skupiamy się nad tym żeby w dni płodne owoulacje i po niej tez był seks zaznaczę ze nie zabezpieczamy się cykl 28 dni powinnam dwa dni temu dostać okres a go nie ma , dzień przed przewidziana miesiączka zrobiłam test wyszedł negatywny ale zauważyłam ze mam gesty biały śluz na majtkach i od czasu do czasu boli mnie brzuch na dole do tego mam problemy ze snem wieczorami nie mogę zasnąć mecze się czasami nawet do 1 w nocy ale za to rano mogła bym spać nawet do południa czy to może być ciąża ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

proszę powtórzyć test ciążowy oraz oznaczyć w laboratorium poziom hormonu beta-HCG. Wyniki powinny być wiarygodne w terminie spodziewanej miesiączki, dlatego jeśli kolejne testy ciążowe dadzą wynik negatywny, to będzie oznaczało, że nie jest Pani w ciąży.

Pierwsze objawy ciąży nie pojawiają się raczej tak szybko, choć jest to kwestia indywidualna. Gęsty śluz może oznaczać zbliżającą się menstruacją. Kilkudniowe opóźnienia w miesiączkowaniu nie są niczym niepokojącym i mogą wynikać z wielu czynników, takich jak stres czy zmiana stylu życia.

O tym, jakie są pierwsze objawy ciąży przeczyta Pani w naszym artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszym-tygodniu-rodzaj-intensywnosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.