Czy mogę mieć łysienie androgenowe mając 24 lata?

Dzień dobry Rok temu rozjaśniałam włosy z ciemnego brązu na blond, miałam popaloną skórę głowy, bąble, co zeszło po około tygodniu ale od tamtej pory zaobserwowałam znaczne przerzedzanie się moich włosów. W międzyczasie byłam na dość restrykcyjnej diecie, która osłabiła mój organizm, aktualnie wyniki z krwi są w porządku, ponieważ wróciłam do odpowiedniego żywienia, przyjmuję kompleks witamin z m.in biotyną, drożdżami, cynkiem i witaminą A i włosów mniej zostaje na szczotce, jednak kilka dni temu zaobserwowałam z tyłu głowy łysy fragment, który nie przypomina kształtem placka, a wygląda jak przedłużenie przedziałka, którego wcześniej nie było. Czy to może sygnalizować łysienie androgenowe?
KOBIETA, 24 LAT 2 miesiące temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

W łysieniu androgenowym występują pewne typowe wzorce łysienia, w tym poszerzenie przedziałka. Opis może wskazywać na tego typu schorzenie, jednak nie jest to przesądzone. Wskazana jest konsultacja dermatologiczna.

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty