Czy mogę mieć raka szyjki macicy mając 25 lat?

Dzień Dobry. Rok temu wyskoczyła mi jedna narośl na odbycie. Dostałam od dermatologa maść posterisan. Po roku czasu powstało mi dużo takich narośli inaczej brodawek. Zrobiłam test na HPV bo sprawdzałam w internecie że to może być to. Owszem wyszedł mi ale ze go mam w pochwie typ nr 16. Skonsultowałam to z lekarzem który wykonywal mi go. A na odbycie mam kolejny. Czy można to jakoś leczyc ? W piątek mam do dermatologa. I muszę się umówić do ginekologa. Czy to już wyrok że mam raka szyjki macicy ? Czy idzie z tym żyć ? Boje się i czy to już jest wyrok ?. Mam narzeczonego od roku i on jest zdrowy. Dobrze wiem o tym że mnie nie zaraził.
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Wirusa HPV , kłykciny nalezy jak najszybciej wyleczyć, najlepiej usunac zabiegowo, wymrozić wypalic, ... Po usunieciu zmian wskazana częsta kontrola. Ja zmiany nie beda rosły po kilu miesiącach to bedzie Pani wyleczona. Na facebooku jest grupa wskarcia, prosze poszukac.

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty