Czy mogę mieć stłuczenie klatki piersiowej?

Witam.Tydzien temu upadlam na asfalt duzą predkoscia na rolkach.Upadlam na kolana ale tez i na klatke piersiowa.W wyniku tego upadku nie moglam zlapac tchu i bolal mnie caly dekolt.Z biegiem czasu bol minal ale do dzis czyli tydzien po upadku boli dekolt(klatka piersiowa u gory),przy wdechu ogolnie chyba tylko z dwa razy zabolala dzis.Zebra raczej nie mam zlamanych bo by mnie bardzo bolala klatka.nie boli mnie tylko czuje taki dyskomfort w klatce i jakbym cos miala w tej klatce. czy to moze byc stluczenie klatki piersiowej?czy cos grozniejszego?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry.

klatka piersiowa jest niezwykle wytrzymałą konstrukcją, której zadaniem jest ochrona ważnych dla życia organów przed skutkami wszelkich urazów mechanicznych, w tym upadków. Dolegliwości, które Pani odczuwa, mogą być skutkiem stłuczenia mięśni zlokalizowanych w obrębie klatki piersiowej, np. mięśni podżebrowych. Taki ból może utrzymywać się nawet kilka tygodni po upadku, jednak często ustępuje szybciej - zależy to od indywidualnych czynników każdego organizmu.

Oczywiście jeżeli odczuwany ból budzi w Pani niepokój lub też dolegliwości nie będą ustępować, proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci wykonanie odpowiednich badań, takich jak RTG klatki piersiowej. Wtedy z całą pewnością będzie można stwierdzić, jaki jest charakter opisywanych przez panią dolegliwości.

Nasi specjaliści odpowiedzieli już na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-po-upadku-na-beton

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stluczenie-klatki-piersiowej-i-trudnosci-z-oddychaniem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.