Czy mogę mieć stwardnienie zanikowe boczne?

Dzień dobry . Mam problem z moim zdrowiem. Obecnie mam 18 lat i od ponad roku mam różne nieprzyjemne dolegliwości . Na początku mojej " choroby" odczuwałam duszności w trakcie spoczynku i kłuło mnie w klatce piersiowej . Robiłam EKG 3 razy u lekarza rodzinnego. Nic nie wykazało . Lekarz rodzinny przypisał mi tabletki przeciwbólowe ( ibuprofem ) i powiedział że to nerwobóle . Zmieniłam lekarza , wykonałam różne badania krwi kilka razy ( podstawową morfologię, TSH i Parathormon) , ponieważ rodzina ma problemy z tarczycą.Byłam wówczas pewna że mam gruczoalaka przytarczyc. Wyniki wyszły dobrze , żadnych odchyleń . Potem pojawiły się nowe dolegliwości m.in.. kucie w stawie kolanowym , drganie mięśni , drganie w okolicy szyji , kłucie w karku. Wykonałam próbę tężyczkową , która wyszła dodatnie . Byłam u endrykologa , neurologa , kardiologia . Żaden lekarz nie wykrył nieprawidłowości . Wszyscy byli zgodni że mam " przewlekłe problemy psychiczne i hipochondrie" Miałam dzisiaj robione badanie na Boleriozę wyszła negatywnie miałam w kategorii IgM 0.02 a w IgG 0.00. Dodam że faktycznie mamy bardzo trudna sytłację rodzinną ojciec znęcał się na demną psychicznie obrażając mnie wulgarnie np. " piz***da "i szarpnął mnie raz za włosy , czasami udarzył mnie w twarz. Bił też mamę przy mnie . Mieliśmy wielokrotnie zakładaną niebieską kartę i wielokrotnie była u nas policja i rozprawy sądowe .Obecnie mamy nadzur kuratora , ponieważ mama broni ojca i składany fałszywe zeznania żeby go bronić. Dodam także że miałam anoreksję przez 3 lata w wieku od 15-17 lat , ponieważ ojciec śmiał się ze mnie że jestem gruba. Od dzieciństwa mam tiki w lewym oku ( drganie oka )Nie mam przyjaciół ani żadnych znajomych , . Nie palę, Nie piję , Nie biorę narkotyków , nie współżyję z nikim. Czy faktycznie mam problemy psychiczne ? Jakie jeszcze badania mogę wykonać ? Czy mogę mieć stwardnienie zanikowe boczne ? Co mi może dolegać?

Witam! Należy spróbować, być może dotychczasowi lekarze mają rację w podejrzeniach tła emocjonalnego prezentowanych przez Panią dolegliwości. Niezależnie co Pani myśli o wiedzy lekarzy, trudno przeciwstawić tej wiedzy zespół lękowy. Proponuję kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego (jest w każdym mieście powiatowym) dysponują tam zespołami diagnostyczno-terapeutycznymi i postarają się Pani pomóc. Porobią "swoje badania testowe", ocenią poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, profil osobowości, podatności na sugestię, skłonności depresyjne i autoagresyjne. Jeżeli będą przekonani o podłożu emocjonalnym stwierdzanych dolegliwości, to zaproponują Pani odpowiednie postępowanie, na które może, ale nie musi się Pani zgodzić. Proszę mi wierzyć nikt nikogo na siłę nie będzie leczyć. Pozostając w tym stanie, jak obecnie, marnuje sobie Pani, być może, najpiękniejsze lata w życiu. Na razie "zapętliła się Pani" w poszukiwaniu coraz to nowych badań, specjalności medycznych i innych, a z tego nic nie wynika. Będzie coraz to nowe przekonanie o ciekawej, aczkolwiek ciężkiej chorobie i przyjdą nowe badania i dociekania, a lata płyną! Proszę skorzystać z przedstawionej propozycji. Powodzenia W. Łuczkowski.