Czy mogę mieć tężyczkę utajoną?

Witam, mam pytanie odnośnie nerwicy lękowej. Otóż mam stwierdzoną nerwicę lękowa, ale ostatnio trafiłem na artykuł o tężyczce utajonej i zacząłem się zastanawiać czy to może nie jest to. Otóż byłem u psychologa kardiologa i neurologa każdy mi powiedział jednoznacznie "masz nerwicę" neurolog przeprowadziła ze mną jedynie wywiad nie robiła mi żadnych badań, zapytałem dlaczego drgają mi 2 palce i mięsień przedramienia powiedziała że za mało magnezu, dała mi magne b6 i przeszło, brałem półtorej miesiaca i stwierdziłem że już chyba wystarczy bo brałem po 6 tabletek dziennie i po paru dniach zaczęły się skurcze w skroni, na początku myślałem że to puls ale nie skurcze występowały w jednej skroni, zacząłem brac słabszy magnez i skurcz w skroniach ustąpił, ale parę razy dziennie drgają mi palce u prawej ręki, czuje czasami tak jakby "dudnienie" w lewym uchu i po wysiłku strasznie głośno iwyraźnie ale z dobrą częstotliwością bije mi serce mam prawie cały czas zimne nogi i czasami czuję dyskomfort w łydkach, to wszystko jest od nerwicy czy jednak bardziej prawdopodobne jest że od czegoś innego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
często towarzyszą zaburzeniom nerwicowym.
Postawioną diagnozę można potwierdzić
lub wykluczyć tylko podczas osobistej konsultacji,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pana bezpodstawny,
a jednak dla Pana przeraźliwy lęk.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i coraz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
do poważnych zaburzeń.
Warto jednak zrobić badania w celu wykluczenia
tego czego Pan się obawia, chociażby dla spokoju duszy.
Jeżeli wyniki badań będą w porządku, a właściwie jak najprędzej,
zachęcam Pana do psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl