Czy mogę normalnie kontynuować branie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam biorę tabletki Drovelis, pominęłam tabletkę numer 14 i 15 w dniu 15 odbył się stosunek, od razu przyjęłam zapomniane tabletki 16 dnia wzięłam tabletkę dzień Po, czy mogę normalnie kontynuować branie tabletek antykoncepcyjnych?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

należy kierować się zaleceniami producenta zawartymi w ulotce tabletek Drovelis. Postępowanie w przypadku pominięcia tabletek z dni oznaczonych jako 8-17 powinno wyglądać w następujący sposób – należy jak najszybciej przyjąć zaległą tabletkę, nawet jeśli oznaczałoby to przyjęcie dwóch tabletek w jednym czasie.

Ponadto pominięcie więcej niż jednej pigułki antykoncepcyjnej wymaga stosowania dodatkowego zabezpieczenia przez kolejne siedem dni oraz oczywiście regularnego przyjmowania kolejnych różowych tabletek. Wówczas ochrona powinna zostać zachowana.

W opisanym przez Panią przypadku powinna Pani kontynuować przyjmowanie tabletek oraz zadbać o dodatkową ochronę, na przykład w postaci prezerwatywy.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/antykoncepcja-awaryjna-czy-wywiera-wplyw-na-antykoncepcje-hormonalna, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-stosowac-tabletke-po-w-trakcie-zazywania-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.