Czy mogę odstawić Glucophage na kilka dni?

Dzień dobry, Od około miesiąca biorę lek Glucophage 500 xr. Niestety muszę odstawić lek na 3 dni z uwagi na wyjazd służbowy) nie będę wtedy w stanie być na diecie). Czy mogę odstawić w/w lek? Jeżeli tak to o ile dni wcześniej? Pozdrawiam!

Dzień dobry,
najlepiej byłoby skonsultować to z lekarzem, który zlecił farmakoterapię i zastanowić się nad choćby częściowym realizowaniem zasad diety. Pytanie zasadnicze: z jakiego powodu lekarz włączył ten lek i co to za rodzaj diety?
Pozdrawiam
Katarzyna Kowalcze