Czy mogę przyjąć dwa opakowania tabletek bez przerwy?

Witam! Od 2 cykli zażywam tabletki antykoncepcyjne, wcześniej jeden cykl brałam inne. Zaczęłam się teraz leczyć poprzez tabletki dopochwowe, dlatego chciałabym, aby nie wystąpiło krwawienie z odstawienia, bo nie chciałabym robić przerw w kuracji. Czy mogę ominąć przerwę? Słyszałam, że taki zabieg można zrobić dopiero po 3 opakowaniu tabletek. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Nie ma przeciwwskazań, by przyjąć dwa opakowania kolejno po sobie, nawet jeśli jest to pierwsze i drugie opakowanie tabletek. Należy jednak pamiętać, by nie stosować takiego zabiegu zbyt często, gdyż może dojść do rozregulowania gospodarki hormonalnej.
W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem.